Aktuality

MartinCUP 2015

MartinCUP 2015

03.11.2015

V sobotu 17. októbra 2015 sa v Senici uskutočnilo diecézne kolo MartinCUP-u v kategórii mladších (7-15 rokov) v Senici. Zúčastnili sa tímy z farností BA-Dúbravka, Malacky, Radošovce, Senica a Štefanov. Prvé miesto si odniesli domáci Seničania, druhé susedné Radošovce a tretie miesto BA-Dúbravka. Najlepším strelcom sa stal Dávid Kudláč z Radošoviec, ktorý strelil 8 gólov.

Ďalšiu sobotu 24. októbra sa konalo diecézne kolo v kategórii starší, tiež v Senici. Zúčastnili sa tímy z farností BA Dúbravka, BA-Teplická, Holíč, Pezinok, Senica a Veľké Leváre. Prvé miesto si odniesli miništranti z farnosti Teplická, druhé miesto Veľké Leváre a tretie miesto domáci Seničania. Najlepším strelcom bol Patrik Ťapák z Teplickej (12 gólov).

Ping Pongový turnaj – kvalifikácia PGSI

02.11.2015

V sobotu 7. novembra 2015 od 10.00 hod. sa v saleziánskom stredisku na Miletičovej ulici v Bratislave uskutoční stolnotenisový turnaj, ktorého víťaz sa bude môcť zúčastniť na PGSI - Medzinárodných saleziánskych športových hrách.

Prihlásiť sa možno elektronicky tu.

MILOSRDNÝ ROK - zverejnená 1. katechéza: MATKA

MILOSRDNÝ ROK - zverejnená 1. katechéza: MATKA

11.10.2015

Už od septembra s nami môžeš objaviť hĺbku a farebné odtienky Božieho milosrdenstva v duchovnej príprave na Svetové dni mládeže 2016 v Krakove a počas mimoriadneho Svätého roku milosrdenstva.

Viac na http://www.svetovednimladeze.sk/milosrdny-rok

Uskutočnil sa Cliptime 2015

Uskutočnil sa Cliptime 2015

21.09.2015

Nosnou témou tohto ročníka bola radosť zo života práve v súvislosti s Národným pochodom za život, ku ktorému sa v nedeľu 20. septembra účastníci stretnutia po pontifikálnej svätej omši v Katedrále sv. Martina pripojili.

Motívom diecézneho stretnutia mládeže je spoločný čas spájania - “spinkovania” ako hovorí doslovný preklad názvu stretnutia. Piatkový program sa niesol v duchu uvedomovania si identity Božieho dieťaťa, ku ktorému nabádal jeden z vedúcich Spoločenstva Novej Evanjelizácie v Dolnom Kubíne Pavol Strežo. Prvý deň stretnutia účastníci zakončili adoráciou, spovedaním a modlitbami za uzdravenie.

Program v sobotu 19. septembra začal rannou modlitbou v podaní mládežníckej skupiny Fire Fly z Bernolákova a pokračoval prednáškami o. Petra Figeľa SDB a predsedu ZKSM o. Jána Buca. Asi dve stovky mladých ľudí mohli prežiť radosť z objavovania svojich darov a talentov a taktiež svojho poslania. Poobedný program sa presunul na Gospel Stage Národného pochodu za život na Hviezdoslavovom námestí, kde vystúpili známe osobnosti slovenskej gospelovej tvorby ako Felice, Christallinus či Lámačské chvály.

Nedeľa 20. septembra sa pre účastníkov začala raňajkami a modlitbou v skupinkách. Bodku za diecéznym stretnutím mládeže dala potom pontifikálna svätá omša v Katedrále sv. Martina, ktorú celebroval otec Arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský. “Veľká vďaka, že milujete život. Boh je ten ktorý je neustále na pochode. Nech je pre nás On tým najzákladnejším vzťahom,“ vyzval všetkých veriacich pripravujúcich sa na Národný pochod za život.

Celkovo sa diecézne stretnutie Cliptime uskutočnilo už po tretí raz, prvý ročník sa konal v roku 2013 v Marianke a následne v roku 2014 v Šaštíne-Strážach spolu s Národným mládežníckym programom 7BOLESTNÁ. Hlavným organizátorom tohto podujatia je Komisia pre mládež Bratislavskej arcidiecézy v spolupráci so Združením kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM).